Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/EuroBirdwach 2015 — Захоплива міграція птахів

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

02
10
2015

 

 

EuroBirdwach 2015 — Захоплива міграція птахів

 

Мільйони мігруючих птахів потроху залишають європейські терени, відлітаючи на свої зимівельні території в Африці. Українське товариство охорони птахів, партнер BirdLife в Україні, запрошує охочих скористатися можливістю 3 і 4 жовтня 2015 року для спостережень за захопливим світом пташиної міграції. У перші вихідні жовтня спостереження пройдуть по всій Європі.

 

Останні дослідження BirdLife International показують, що 25 млн. (!) мігруючих птахів щороку потрапляють у своєрідну пастку в регіоні Середземномор’я. Подолавши цей величезний бар’єр на своєму шляху, більшості перелітних птахів доведеться ще здолати непривітну пустелю Сахару та інші небезпечні місця на шляху. Організації-партнери BirdLife у країнах регіону головним пріоритетом для себе нині визначили подолання цього безглуздого вбивства, пояснення і вибачення якому не існує.

 

Для мігруючих птахів наявність зручних місць для гніздування в північній півкулі, рятівних місць зупинок і безпечних пролітних шляхів, а також середовищ для зимівлі в південних регіонах має життєво важливе значення. Мета цьогорічних Осінніх днів спостережень EuroBirdwatch15 привернути увагу до міграції і потреб перелітних птахів у середовищах гніздування, на пролітних шляхах і місцях зимівлі в Середземномор’ї та Африці.

 

Осінні дні спостережень за птахами в Європі EuroBirdwatch — це щорічна подія, яка об’єднує сотні спільних заходів і тисячі однодумців. Щороку в перші вихідні жовтня на місця спостережень виходять тисячі спостерігачів за птахами, які рахують види та кількість птахів, побачених у природі. Дані спостережень з усіх куточків Європи стікаються через національні центри спостережень до єдиного Європейського центру. Торік у EuroBirdwatch взяло участь понад 33 тис. людей із 38 країн Європи та Центральної Азії. Коли йдеться про побачених птахів, то цифри ще більше вражають —  майже 7,5 млн. птахів зареєстрували спостерігачі за два дні спостережень — це найбільша кількість за всю історію існування EuroBirdwatch!

 

У цьому році Європейський центр спостережень базуватиметься в Товаристві охорони птахів Нідерландів (партнер BirdLife у Нідерландах), що оброблятиме дані з усіх куточків.

 

В Україні національний центр спостережень працюватиме в Українському товаристві охорони птахів, що є партнером BirdLife International. Участь у спостереженнях відкрита для всіх охочих, потрібно лише:

  • вийти 3-4 жовтня в природу — щоб спостреігати міграцію обирайте природні середовища — поле чи луку, узлісся, береги річок, озер чи морські узбережжя тощо;
  • поспостерігати за птахами, занотувати побачені види та їхню кількість;
  • зібрану інформацію оперативно повідомити в Українське товариство охорони птахів;
  • інформацію повідомляйте протягом 3-4 жовтня (ми прийматимемо інформацію до 16.00 години 4 жовтня);
  • найзручніший спосіб оперативно передати дані ваших спостережень, які ми зможемо швидко обробити — заповнити он-лайн анкету;
  • також дані спостережень можна повідомляти електронною поштою uspb@birdlife.org.ua або на Facebook;

Поради про те, як підготуватися до спостережень, читайте тут.

 

АНКЕТА СПОСТЕРЕЖЕНЬ
 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla