Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Г/Горлиця звичайна

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

 

 

Горлиця звичайна

Обыкновенная горлица. Turtle Dove

 

Латинська назва

Streptopelia turtur

 

Родина

Голубові (Columbidae)

 

Загальний опис

Маса тіла: 120-200 г, довжина тіла: 26-28 см, розмах крил: 47-53 см.

У дорослого птаха пера спини, плечові пера й частина верхніх по­кривних пер крил чорні, з рудою облямівкою; голова, шия, поперек і надхвістя сірі; на боці шиї пляма з чорних і світлих смуг; воло сірувато-рожеве; груди і черево білу­ваті; махові пера темно-бурі; хвіст клиноподібний, стернові пера, крім двох оливково-бурих центральних, сірувато-чорні, з білою верхівкою; восковиця бурувато-сіра; дзьоб темно-сірий; ноги червоні; навко­лоочне кільце й райдужна оболонка ока жовтогарячі. У молодого птаха оперення тьмяніше; райдужна оболонка ока коричнева; плям на шиї немає.

 

Статус в Україні 

Гніздовий, перелітний. Гніздиться на всій території, крім високогір'я; в періоди міграцій трапля­ється скрізь. Середовище існування: ліси, парки, лісосмуги.

 

Поведінка

Лякливий; злітає з голосним лопотін­ням крил. У гніздовий період тримається парами, восени утворює зграї; нерідко використовує дроти електричних і радіомереж як присаду. Дорослі птахи живляться на землі, в основному зерном і насінням диких рослин, іноді комахами. Протягом перших п’яти днів годують пташенят "молоком", яке батьки відригують.

3вуки: голосне горлове "pyy-pyy-pyy", яке можна почути в шлюбний період.

 

Відмінності від схожих видів: від великої горлиці відрізняється меншими розмірами й світлішим забарвленням вола, а також білою верхівкою чорних стер нових пер, хоча на відстані розрізнити складно; від садової горлиці - чорною строкатістю на спині і зверху на крилах, а дорослий птах від дорослої садової горлиці - також наявністю строкатих плям на боках шиї. 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla