Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Діяльність/IBA Програма/Проекти/Прісна вода для людей і степів Тарханкуту

IBA ПРОГРАМА

 

Прісна вода для людей і степів Тарханкуту

Озера Ярилгач, Джарилгач, Донузлав і Панське залишаються головним природним ресурсом прісної води на Тарханкутському півострові для людей, звірів і птахів. Проте прісні джерела води, що живлять ці озера, нині перебувають у забрудненому й зруйнованому стані.

 

Свідомо чи ні, місцеві мешканці забивають старі криниці й тампонують свердловини, які поїли села протягом віків. Ми впевнені, що в місцевих громадах є люди, які допоможуть розчистити ці й інші джерела прісної води, а також будуть підтримувати їх існування надалі.

 

Українське товариство охорони птахів у партнерстві з Фундацією Кока-Кола (The Coca-Cola Foundation) впроваджує на Тарханкутському півострові проект «Відновлення джерел прісної води в степах західного Криму».

 

Мета проекту — відновити великі й малі джерела прісної води на Тарханкуті, природні середовища існування птахів водно-болотних угідь, очистити їх від твердих побутових відходів — залишків людської життєдіяльності.

 

Проект розраховує на допомогу громад 9 сіл Чорноморського району — Красноярського, Кіровського, Міжводного, Водопойного, Красної Поляни, Сніжного і Далекого, свідоме просування місцевими громадами ідеї екологічно виваженого споживання прісної води і ефективного управління водними ресурсами в умовах посушливого клімату.

 

Проект складається з трьох компонент: консультаційно-навчальної, практичної — природоохоронні заходи й інформаційно-освітньої.

 

На початковому етапі проекту буде виконано екологічний консалтинг із урахуванням світового досвіду відновлення природних джерел прісної води для місцевих громад (неформальні зустрічі й навчальні семінари). На основі отриманої консультаційної допомоги й пріоритетів громад буде організовано практичне відновлення прісних джерел, відновлення деградованих приозерних територій за допомогою малих засобів механізації, а також проведено ретельне очищення прибережної смуги (моря й озер). У місцях, де це необхідно для призупинення подальшої деградації й ерозії, частину відновлених ділянок буде облаштовано й укріплено за допомогою природних будівельних матеріалів і відповідної рослинності. Проект планує залучити до прибирання й розчищення 15 джерел і 20 км прибережної смуги до 15 тис. волонтерів. Протягом усього проекту відбуватиметься інформування місцевого населення (кольорові буклети, пам’ятки з рекомендаціями про ефективне управління водними ресурсами) і засобів масової інформації про досягнуті результати.

 

Чому саме ми вирішили впроваджувати цей проект?
Уже протягом семи років Товариство веде активну роботу зі збереження природи Криму. В 2011 році силами 300 волонтерів було очищено 9-км берегової смуги Керченського півострова, а також мережу ставків навколо Тобечикського озера і, як результат, — 4 види рідкісних птахів знову почали гніздитися в цій місцевості. Завдяки нашим зусиллям на Керченському півострові більш безпечною стала зимівля дрохви і казарки червоноволої. Ми створюємо на Керченському півострові умови для особливого виду екологічного туризму — birdwatching, який популярний в країнах Європи і приваблює туристів із усього світу. Все що необхідно для його організації — це багата орнітофауна. Загалом, близько 150 видів птахів фауни України мешкає на території Тарханкутського півострова в різні періоди їх життя (гніздування, міграція, зимівля). Багато видів птахів безпосередньо залежать від наявності джерел прісної води. Взимку тисячі птахів, зокрема гуси й качки з північної Європи, прилітають у Крим на зимівлю. Серед них є рідкісні види, наприклад, казарка червоновола, що перебуває під загрозою зникнення. Під час міграції на півострові Тарханкут перебуває близько 2 млн. птахів. Збільшення площі поверхні прісної води дозволить збільшити кількість птахів на Тарханкуті. В 2009 році силами ТОП розчищено десять джерел прісної води в степах Тарханкуту.


Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla