Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Ж/Жайворонок білокрилий

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

 

 

Жайворонок білокрилий

Белокрылый жаворонок. White-winged Lark

 

Латинська назва

Melanocorypha leucoptera

 

Родина

Жайворонкові (Alaudidae)

 

Загальний опис

Маса тіла: 39-48 г, довжина тіла: до 18 см.

У дорослого самця в шлюбному вбранні верх голови, покривні пера вух і значна частина верхніх покривних пер крил руді; над оком білувата "брова"; спина сірувата; низ білий, із бурими рисками на боках тулуба і вола; махові пера темно-бурі, по краю внутрішніх першорядних і другорядних махових пер проходить широка біла смуга; хвіст бурий, зовнішня частина крайніх стернових пер біла; дзьоб бурий, біля основи світліший; ноги бурі; в позашлюбному оперенні забарвлений тьмяніше завдяки світлій облямівці на перах. У дорослої самки в шлюбному вбранні верх сірувато-бурий із темними рисками; верхні покривні пера крил рудуваті; в позашлюбноми оперенні сіріша. Молодий птах схожий на позашлюбну дорослу самку.

 

Статус в Україні

Залітний взимку. Трапляється на півдні степової смуги. Середовище існування: степи та орні землі.

 

Поведінка

Політ стрімкий і прямолінійний. 3вуки: пісня - високотональні флейтові трелі; іноді імітує окремі строфи пісень інших птахів; поклик - щебетливе "тррріт".

 

Відмінності від схожих видів: від інших жайворонків відрізняється широкою білою смугою на задньому краю крил. 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla