Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Ж/Жайворонок рогатий

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Посмітюха

 

 

Жайворонок рогатий

Рогатый жаворонок.Shore Lark

 

Латинська назва

Eremophila alpestris

 

Родина
Жайворонкові (Alaudidae)

 

Загальний опис

Маса тіла: 27-43 г, довжина тіла: близько 17 см.

Дорослий самець у шлюбному вбранні зверху бурувато-сірий, із темною строкатістю на спині й крилах; на тім’ї спереду чорна пляма, від неї йдуть чорні смужки, які переходять у видовжені пера чорних "ріжок"; задня частина тім’я, потилиця й задня частина шиї з рожевим відтінком; лоб, "брови", горло і боки шиї жовтуваті; вуздечка, "вуса" і широка поперечна смуга спереду на шиї чорні; низ білий, на рудуватих боках ледь помітні темні риски; махові пера бурі; центральні стернові пера рудуваті, інші - чорні, на крайніх - біла барва; дзьоб бурувато-сірий, на кінці чорний; ноги чорні; в позашлюбному оперенні голова і шия забарвлені тьмяніше; чорні пера з білуватою облямівкою; "ріжок" немає. У дорослої самки, яка в цілому подібна до дорослого самця, в шлюбному вбранні задня частина тім’я, потилиця і задня частина шиї оливкові, з темними рисками; "ріжки" менш розвинені; в позашлюбному оперенні схожа на самця. Молодий птах схожий на позашлюбного дорослого, але верх строкатіший; воло і боки тулуба плямисті.

 

Статус в Україні

Зимуючий. Трапляється на всій території. Середовище існування: поля, луки.

 

Поведінка

Тримається зграйками. 3вуки: мелодійний високотональний свист.

 

Відмінності від схожих видів: від інших жайворонків відрізняється поєднанням чорних "вусів" із чорною смугою на шиї, а в шлюбному оперенні - також чорними "ріжками". 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla