Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Діяльність/Вітрова енергетика/Розділи/Методи зменшення екологічних ризиків, пов’язаних із розвитком вітроенергетики

ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА

 

Методи зменшення екологічних ризиків, пов’язаних із розвитком вітроенергетики

 

Оскільки виробництво електроенергії, зокрема й використання відновлювальних джерел, усе-таки створює певний ризик негативного впливу на природу, постає необхідність збалансувати ризики та переваги розвитку вітроенергетики й мінімізувати різноманітні негативні наслідки цієї галузі для довкілля.

 

На всіх етапах планування необхідна консультація з природоохоронними організаціями щодо оцінки впливу на птахів під час будівництва та експлуатації ВЕУ. Рекомендації BirdLife International щодо врахування такого впливу викладені тут.

 

Деякі методи зменшення смертності птахів від спорудження та експлуатації ВЕУ, що успішно використовуються у світі, включають такі:

  • Ретельний вибір місця спорудження з урахуванням шляхів переміщення, місць гніздування, зимівлі птахів;
  • Наземне відлякування птахів (біоакустичні, ультразвукові, піротехнічні, механічні, лазерні, візуальні методи);
  • Вивчення конструкції роторів, що зменшують ймовірність зіткнення птахів. Однак необхідне більш ретельне вивчення на основі розширених статистичних даних.

 

Загалом, пріоритетним є розвиток технології, що дозволила б утримувати птахів на безпечній відстані від вітроустановок і була б зручною для використання як при наземному розміщенні, так і у вітропарках морського базування.

Поточні проекти

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla