Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/Відновлення озер Олешківських пісків

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

03
09
2018

 

 

Відновлення озер Олешківських пісків

 

Три деградованих озера в національному природному парку "Олешківські піски" стрімко наповнюються водою після заходів із прочищення, які Товариство виконувало цього літа. З метою поліпшення гідрологічного режиму озер, запобіганню їх пересиханню та заростанню очеретом і рогозом Українське товариство охорони птахів упроваджує в співпраці з Нацпарком проект "Відновлення озер Олешківських пісків" за фінансової підтримки Фундації Кока-Кола.

 

Олешківські піски — другий за розмірами піщаний масив у Європі, що простягається в кількох районах Херсонської області. Масив розташований поблизу нижньої течії Дніпра й існує вже багато століть. Як і будь-яка напівпустеля, піски мають свої оази, тобто системи озер. До проекту з відновлення потрапили такі озера природнього походження з багатою флорою та фауною: Довге, Солоне та Дідове, загальною площею близько 90 га.

 

Влітку роботу розпочали на озері Довгe, екосистема якого перебувала в деградованому стані: майже повністю поросле очеретом, замулене й частково пересохле. Гідрологічний режим озера потребував природоохоронних заходів зі стимулювання та покращення.

 

Наразі очищено ділянку загальною довжиною 600 м, глибиною 1,5 м і шириною 10 м. На наступному етапі плануємо з’єднати очищену ділянку з відкритим плесом, яке знаходиться в кінці озера. Це посилить водообмін і збалансує розподіл води в екосистемі.

 

Озеро Солоне на момент початку робіт заросло на 90%. Відкритими й не порослими очеретом залишалися тільки два плеса.

 

Нині в Солоному з’єднано два плеса і прочищені підземні джерела. Завдяки цим простим заходам відновився воодообмін, а очищені джерела підживлюють озеро. Ширина прочищених ділянок близько
10 м, глибина 1-1,5 м, довжина кожної ділянки близько 240 м. Плануємо очистити ще чотири ділянки, де, за даними експертів, знаходяться підземні джерела, для наповнення і підживлення озера.

 

На останньому етапі заплановане розчищення озера Дідове.

 

Проект буде завершено до кінця нинішнього року. Всі ці заходи дозволять додати в екосистему близько одного мільйона кубометрів прісної води й зберегти природне диво України.

 

Товариство вже не перший рік поліпшує гідрологічний режим водойм на півдні України. У співпраці з Фундацією Кока-Кола ми наповнили водою Тилігульський лиман, що зазнавав поступового пересихання. Завдяки спільним зусиллям повноводними стали Бієнкові плавні на Кінбурнському півострові й відродилася невелика степова річка Каланчак.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla