Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/Оновлення Червоного списку МСОП і нові види птахів

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

09
12
2016

 

 

Оновлення Червоного списку МСОП і нові види птахів

 

Останнє оновлення Червоного списку МСОП, оприлюднене 8 грудня на 13 Конференції Сторін Конвенції про охорону біорізноманіття, включає понад 700 нових таксономічно окремих видів птахів, і 11% із них перебувають під загрозою зникнення. Цьогорічне оновлення Списку також вказує на різке скорочення популяції жирафів, унаслідок втрати середовища існування, громадянських заворушень і незаконного полювання. Чисельність світової популяції жирафів різко скоротилася на 40% за останні 30 років. Вид увійшов у Червоний список МСОП зі статусом "Вразливий" (VU).

 

Цьогорічне оновлення Червоного списку МСОП включало також другу частину таксономічної ревізії видів птахів, яку BirdLife International проводить у співпраці з видавництвом Handbook of the Birds of the World. Оновлений перелік видів птахів світу нині складається 11 121 вид.

 

Із оцінених 742 нововиявлених видів 11% перебувають під загрозою зникнення. Наприклад, недавно описане волове очко виду Thryophilus sernai отримало статус "У загрозливому стані" (EN), оскільки більше половини його середовища існування може зникнення через заплановані гідробудівельні роботи.

 

Тринадцять видів із нововиявлених увійшли до списку в статусі "Зниклий" (EX). Кількох із них втрачено за останні 50 років — наприклад, очеретянку виду Acrocephalus yamashinae з острова Гуам чи лайсанського медолаза Himatione fraithii, що колись траплявся на Гавайях. Усі ці види були острівними ендеміками на островах і зникли очевидно, внаслідок впливу інвазивних видів.

 

Проведена оцінка Червоного списку МСОП також свідчить, що деякі з найбільш популярних птахів світу невдовзі зовсім зникнуть у дикій природі, якщо не буде вжито відповідних заходів. Вимирання загрожує навіть найвідомішим, як наприклад, папуга жако Psittacus erithacus — один із популярних видів для утримування вдома, що вміє імітувати людську мову — нині вид на межі зникнення в дикій природі через неконтрольований вилов і втрати природних середовищ існування в центральній Африці. У цьому році папуга жако отримав підвищення в Червоному списку, оскільки його природоохоронний статус погіршиться з "Вразливий" (VU) до "У загрозливому стані" (EN). Дослідження, проведене BirdLife International виявило, що в деяких частинах континенту чисельність виду скоротилася на 99%.

 

Більше детально про Червоний список МСОМ і його важливість читайте тут.

 

На фото папуга жако, Peter Nijenhuis, Flickr
 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla