Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/П/Поморник середній

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

 

 

Поморник середній

Средний поморник. Pomarine Jaeger

 

Латинська назва
Stercorarius pomarinus

 

Родина
Поморникові (Stercorariidae)

 

Загальний опис
Маса тіла: 460-750 г, довжина тіла: 47-61 см, розмах крил: 113-125 см.
Дорослий птах темної морфи має цілорічно темно-буре забарвлення незалежно від статі. У дорослого самця світлої морфи в шлюбному вбранні верх темно-бурий; щоки і задня частина шиї білі, з жовтим відтінком; горло, передня частина шиї і низ тулуба білі, крім темно-бурої задньої частини черева і підхвістя; махові пера чорно-бурі, першорядні – зі світлою основою; хвіст чорно-бурий, два центральних стернових пера видовжені, широкі, на кінці заокруглені і вигнуті перпендикулярно до площини хвоста; дзьоб бурувато-рожевий, на кінці бурий; ноги бурі. В позашлюбному оперенні низ білуватий, з бурими поперечними хвилястими смутами на волі і боках тулуба. Доросла самка в шлюбному оперенні подібна до шлюбного дорослого самця, але на волі бурий не чітко окреслений «нашийник», на боках тулуба бурі поперечні смуги; в позашлюбному оперенні схожа на позашлюбного дорослого самця.
Молодий птах темно-бурий з іржастими поперечними смугами на спині та крилах і бурими та іржастими смугами на решті тіла; основа першорядних махових пер зверху і зі споду, а також основа спідніх покривних пер першорядних махових білувата; хвіст без видовжених пер, загострений; трапляються чорно-бурі особини, з білуватою основою першорядних махових пер на споді крил, а також світліші, з сіруватою головою і жовтувато-сірими смугами.

 

Статус в Україні
Залітний, може трапитися майже на всій території. Середовище існування: великі річки, узбережжя морів.

 

Поведінка
Політ прямолінійний, помахи крил глибокі. 3вуки: птах мовчазний.

 

Відмінності від схожих видів: дорослий від інших дорослих поморників відрізняється широкими, заокругленими на кінці і вигнутими перпендикулярно до площини хвоста видовженими центральними стерновими перами; молодий від інших молодих поморників – більшими розмірами і темною головою, хоча достовірно відрізнити складно.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla