Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 

АМАТОРСЬКА НАУКА

 

 

Птах року

 

Припутень – птах 2018 року!

 

 

Цьогоріч у рамках акції "Птах року" звернімо свою увагу на припутня Columba polumbus.

 

 • Найбільший голуб серед європейських видів голубів і горлиць — до півкілограма вагою та 75-80 см розмахом крил. Належить до лісових птахів, але в багатьох країнах цей голуб уже став типовим міським мешканцем.
 • Від голуба-синяка та сизого голуба припутня відрізняють виразні білі плями з обох боків шиї та широкі білі смуги на крилах, які добре видно в польоті, й жовта райдужна оболонка ока.
 • У науковій назві Columba polumbus латинське слово Columba означає голуб, polumbus має грецькі корені й походить від слова пірнати, пливти. Власне, "пірнаючий голуб" — це самець навесні, який у шлюбному польоті піднімається вгору, гучно сплескує крильми та "пірнає" донизу на розкритих крилах.
 • В Україні у різних місцевостях припутня називали трепетень, голуб підласий, крижівник, горлач, гривак тощо.
 • Сторожкий і лякливий припутень не дозволить наблизитися до себе навіть на віддалі. Під час гніздування та виховання потомства надає перевагу ще більшій приватності, маскуючи гніздо в кроні дерев на узліссі чи в затишній лісосмузі.
 • У кладці припутня завжди не більше двох яєць — гладеньких, блискучих і білих. Шкаралупки від них знайдете на землі, батьки після вилуплення пташенят викидають їх неподалік від гнізда. Якщо спроба гніздування була неуспішною з якихось причин, самка робитиме наступну кладку.
 • Обов’язки насиджування та годівлі пташенят поділяють обоє птахів у парі. В перший тиждень життя в голубенят дуже нетипова дієта — батьки годують їх своєрідним "молоком" або молочною "кашею" з вола — білувату рідину виробляють залози вола дорослих птахів
 • Цей голуб має ритмічну, туркотливу пісню, що зазвичай складається з кількох складів "гуу-гу-гу". Почути присутність припутня можна і за гучним плесканням крил.
 • У Британії припутня вважають одним із головних сільськогосподарських шкідників, що завдає посівам збитків на понад три мільйони фунтів стерлінгів. Небажаним гостем є цей голуб і в присадибних садках.
 • У позагніздовий сезон припутні тримаються в зграях, особливо великих під час осінньої міграції.
   

Нам цікаво дізнатися про ваші спостереження припутня в природі, реєструйте їх у анкеті, що наведена нижче.

 

А школярів заохочуємо долучитися до акції "Птах року" й провести власне спостереження за припутнем та з’ясувати: де і як мешкає птах, яким середовищам надає перевагу, які особливості поведінки й життя притаманні видові, які загрози можуть мати вплив на існування цих птахів у природі.

 

Роботи з поміткою "Птах року" надсилайте до 1 грудня 2018 року на адресу: Українське товариство охорони птахів, а/с 33, м. Київ, 01103 або електронну пошту uspb [at] birdlife.org.ua або на адресу Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді: вул. Вишгородська, 19, м. Київ, 04074.

 

 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla