Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Рябок чорночеревий

 

 

Саджа

Саджа. Pallas's Sandgrouse

 

Латинська назва
Syrrhaptes paradoxus

 

Родина

Рябкові (Pteroclididae)

 

Загальний опис
Маса тіла: 230-300 г, довжина тіла: 30-41 см, розмах крил: 63-78 см.
У дорослого самця спина вохриста, з чорними поперечними смугами; тім’я i потилиця вохристо-сірі; лоб, горло i задня частина боків шиї світло-руді; шия i воло сірувато-вохристі, воло знизу окреслене смугою, утвореною чорно-білим візерунком; груди вохристі; черево спереду чорно-коричневе, ззаду – біле; покривні пера крил вохристі, на великих i середніх покривних перах чорні плями; махові пера блакитно-сірі, крайні махові пера видовжені; стернові пера сірі, з вохристими плямами i білою верхівкою, центральні стернові пера дуже видовжені; дзьоб сірий; ноги оперені повністю, разом з пальцями. У дорослої самки, яка в цілому схожа на дорослого самця, горло пісочно-жовте, відокремлене від сірого вола чорною смугою; візерунчастої смуги на межі вола й грудей немає; крайні махові й центральні стернові пера видовжені менше. Молодий птах схожий на дорослу самку, але шия i воло вохристі, з темно-бурою строкатістю; груди вохристі; черево бурувате; центральні стернові й крайні першорядні махові пера не видовжені.

 

Статус в Україні

Рідкісний залітний. Уся територія країни. Середовище існування: сухі піщані місцевості з бідною рослинністю.

 

Поведінка
Тримається зграями, утворює гніздові колонії; злітає з землі з шумом, політ прямолінійний i стрімкий; добре ходить i бігає по землі. 3вуки: монотонний крик "кік-кiк" або "кік-кіи".

 

Відмінності від схожих видів: дорослий птах від дорослих рябків відрізняється значно світлішим забарвленням махових пер, що добре видно зі споду; крім того, від білочеревого рябка – чорно-коричневим черевом, а від чорночеревого рябка – видовженими центральними стерновими перами; молодий птах від молодого білочеревого рябка – буруватим черевом, від молодого чорночеревого рябка – світлішим кольором махових пер зі споду.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla