Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/Українське товариство охорони птахів відновить прісні озера в дельті Дніпра та поверне туди рожевого пелікана

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

11
11
2014

 

 

Українське товариство охорони птахів відновить прісні озера в дельті Дніпра та поверне туди рожевого пелікана

 

Наступного року в Україну мігрує майже вся європейська популяція пелікана рожевого – прогнозує директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін. Це стане можливим після проведення робіт із відновлення водного режиму «Бієнкових плавнів», які Товариство розпочало в листопаді в рамках реалізації проекту «Відновлення прісних водойм на Півдні України».

 

«У минулому в «Бієнкових плавнях» збиралося до 90% європейської популяції пелікана рожевого та ще 30 різних видів птахів, занесених до Червоної книги України. Втім, останніми роками внаслідок антропогенного впливу система озер повністю пересихає в літній сезон», - підтверджує гостру необхідність природоохоронних робіт Олег Дудкін.


Для проведення робіт Українське товариство охорони птахів задіює екологічну русловідновлювальну техніку. План робіт створено в співпраці з Національним природним парком «Білобережжя Святослава», в межі якого входять «Бієнкові плавні», підтримано Міністерством екології та природних ресурсів України та затверджено відповідними державними органами. Крім «Бієнкових плавнів», схожі природоохоронні заходи з відновлення гідрологічного режиму буде проведено ще на кількох водно-болотних угіддях у Херсонській та Запорізькій областях.


Масштабне відновлення прісних водойм на півдні України здійснюється Товариством за підтримки Компанії «Кока-Кола Україна». «Спільно з партнерами ми довго «виношували» цей проект і щасливі, що нарешті стартує його практична частина. Важливість цієї роботи для української природи очевидна, адже повертається унікальний водний об’єкт і характерні для нього представники флори та фауни. Для нашої компанії це ще один із багатьох прикладів, як у різних країнах Кока-Кола виконує своє глобальне зобов’язання – до 2020 року повернути природі таку ж кількість води, яку ми використовуємо у процесі виробництва  наших напоїв по всьому світу», - повідомила директор зі зв’язків із громадськістю «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська.


Інформаційну підтримку проекту надає журнал «National Geographic Україна». Зокрема, на його сторінці у Фейсбук розпочався фотоконкурс «Птахи водойм», переможці якого отримають можливість відвідати «Бієнкові плавні» наступного року та спостерігати за рожевим пеліканом та іншими водоплавними і коловодними птахами у цьому унікальному місці. ОФІЦІЙНІ ПРАВИЛА Конкурсу «Птахи водойм».

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla