Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/Віднови прибережну смугу – допоможи рожевим пеліканам!

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

19
09
2016

 

 

Віднови прибережну смугу – допоможи рожевим пеліканам!

 

Заходи до міжнародної акції "Чисті пляжі Чорного моря"

 

Чи знаєте ви, наскільки загрозливою є проблема морського сміття для птахів і тварин Чорного моря? А як визначити стан прибережної зони Чорного моря (добрий чи поганий) за видами-індикаторами, яких можна знайти на узбережжі?

 

Відповіді на ці запитання отримують учасники масштабної природоохоронної акції, що пройде 24 вересня на території Національного природного парку "Білобережжя Святослава" (Міністерство екології та природних ресурсів України, Національна академія наук України, Кінбурнська коса, Миколаївська область). Акцію організовують Програма розвитку ООН (ПРООН) і Європейський Союз (ЄС), спільно з Українським товариством охорони птахів (BirdLife Україна)

 

"Білобережжя Святослава" – це найкраще збережений у природньому стані чорноморський прибережний природний парк, який входить до Смарагдової мережі України і є територією, важливою для птахів, що має міжнародне значення, оскільки тисячі птахів, включаючи пеліканів рожевих, гніздяться чи використовують цю територію під час міграції. Парк відіграє надзвичайно важливу роль для зимівлі орлана-білохвоста. Сама територія – це приблизно 20 км причорноморських пляжів і 20 км пляжів на Дніпровському лимані.

 

24 вересня в рамках природоохоронної акції в парку пройде моніторинг морського сміття та біоіндикація Чорного моря (так звані "екологічні вартові"). Окрім того, учасники прибиратимуть пляжі й зариблять кінбурнські плавнів: 3000 карпів буде випущено в плавні на косі. Напередодні заходу, приблизно 200 кубометрів сміття буде вивезено з території нацпарку, щоб остаточно ліквідувати незаконне сміттєзвалище і відновити територію. Акція проходить під гаслом "Доста сміття – лише риба". На учасників заходу чекає також екскурсія унікальними піщаними дюнами, солоними озерами і сагами (субтропічними заростями).

 

У заході візьмуть участь представники Українського наукового центру екології моря (УкрНЦЕМ) Мінприроди України, Інституту морської біології НАН України, Українського товариства охорони птахів (BirdLife Україна), Національного природного парку “Білобережжя Святослава”, 50 дітей з Києва, Одеси, Миколаївської області, районних органів влади, Національного екологічного агентства Грузії "Центр моніторингу Чорного моря", Тбіліського державного університету та Програми розвитку ООН.

 

Природоохоронна акція є частиною кампанії "Чисті пляжі Чорного моря", що пройде в чорноморських країнах у вересні 2016 року в рамках проекту Удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря (EMBLAS). Проект фінансується спільно Європейською Комісією та Програмою розвитку ООН. Загальною метою проекту є сприяння збереженню природного середовища Чорного моря.

 

Нам потрібен ваш внесок у відновлення унікального водно-болотного угіддя, важливої орнітологічної території міжнародного значення – Кінбурнської коси. Стань учасником зариблення Дніпровсько-Бузького лиману 3 тисячами карпів задля забезпечення сталого існування великих пташиних популяцій, включаючи рожевих пеліканів, та вивозу 200 кубометрів сміття з коси.

 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla