Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Діяльність/Вітрова енергетика/Екологічний моніторинг і оцінка потенційного впливу проектованих у районі Керченського п-ва вітроустановок на довкілля

ВІТРОВА ЕНЕРГЕТИКА

 

Екологічний моніторинг і оцінка потенційного впливу проектованих у районі Керченського п-ва вітроустановок на довкілля

 

Українське товариство охорони птахів за дорученням компанії “Нова-Еко” проводить моніторинг популяцій рідкісних видів птахів у зоні будівництва ВЕУ і ЛЕП. Мета проекту – оцінити загрози для популяцій рідкісних зимуючих і мігруючих птахів, які створює будівництво та експлуатація ВЕУ і ліній електропередач у межах Керченського півострова.

 

Загалом ТОП підтримує “Енергетичну стратегію України на період до 2030 року” в частині розвитку вітроенергетики як концептуально правильний підхід до використання нетрадиційних і поновлюваних (альтернативних) джерел енергії. І надалі ТОП буде сприяти проведенню досліджень, спрямованих на з’ясування прямого впливу вітроенергетики на птахів, всебічну оцінку потенційного впливу на навколишнє природне середовище та попередження (у разі неможливості – мінімізації) можливих негативних впливів. У випадках, коли шкоду буде вже завдано (за оцінки впливу споруджених установок), вона має бути компенсована згідно з чинним екологічним законодавством України та міжнародними екологічними вимогами.

 

У процесі моніторингу передбачається розробка рекомендацій щодо відвернення (і/або максимальної мінімізації) негативного впливу проектованих установок на птахів. Доцільно вжити додаткових природоохоронних заходів, які певним чином могли б зменшити рівень загроз для птахів і погіршення умов міграції та зимівлі. Відповідні рекомендації також будуть надані розробникам для подальшого врахування в процесі будівництва.

 

Завдання проекту:

  • Провести моніторинг популяцій рідкісних видів птахів у зоні будівництва ВЕУ і ЛЕП.
  • Розробити попередні рекомендації зі зниження ризику зіткнення птахів із ВЕУ і ЛЕП та компенсаційні природоохоронні заходи.

Реалізація проекту:
Даний проект із моніторингу включатиме регулярні дослідження території протягом осінньої та весняної міграцій, а також протягом зимівлі – 8 діб на місяць, з листопада по березень щорічно. Для обліку птахів на проектній території у відповідні періоди, а також для уніфікації опису загроз і умов середовища існування буде розроблено польову анкету. Особливу увагу буде приділено рідкісним видам, місцям їх годівлі та відпочинку, регулярним маршрутам переміщення впродовж зимівлі, а також поведінці поблизу ліній електропередач тощо.

 

Усі дані, отримані в ході реалізації проекту, оприлюднюватимуться. Зокрема, відповідна інформація буде розміщена на нашому сайті.

 

Саме прозорість і якнайширше розголошення результатів повинне стати запорукою об’єктивного прийняття рішень за проектом і участі зацікавленої громадськості в цьому процесі.

Підсумковий звіт про 1-й етап моніторингу

 

Поточні проекти

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla