Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/В/Вівсянка лучна

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Вівсянка чорноголова

 

 

Вівсянка лучна

Дубровник. Yellow-breasted Bunting

 

Латинська назва

Emberiza aureola

 

Родина

Вівсянкові (Emberizidae)

 

Загальний опис

Маса тіла: 19-23 г, довжина тіла: близько 15 см.

У дорослого самця в шлюбному вбранні верх голови, спина, плечі і великі покривні пера верху крил, а також поперек і надхвістя темно-каштанові, на спині темні риски; лоб, вуздечка, щоки, покривні пера вух і горло чорні; воло і решта низу, крім білого підхвістя, яскраво-жовті; на волі вузький каштановий "нашийник"; боки тулуба з темною строкатістю; малі і середні покривні пера верху крил білі; махові пера темно-бурі, зі світлою облямівкою; хвіст темно-бурий, крайні стернові пера з білою барвою; дзьоб зверху сірий, знизу жовтуватий; ноги світло-бурі; в позашлюбному вбранні каштанові й чорні пера зі світлою облямівкою; горло жовте. У дорослої самки верх голови темно-бурий, зі світлою поздовжньою смугою, яка проходить через тім’я; "брови" і горло білуваті; щоки буруваті, окреслені темно-бурими смугами; спина сірувато-бура, з темною строкатістю; поперек і надхвістя рудуваті, з темними рисками; низ жoвтуватий, на волі й боках тулуба темні риски. Молодий птах подібний до самки, але білий колір на голові й жовтий на нижній частині тулуба замінені вохристим.

 

Статус в Україні

Гніздовий, перелітний. Поширений на Північно-Східному Полісся. Середовище існування: луки в заплавах річок.

 

Поведінка

Співає з великою інтенсивністю, сидячи на кущах або стеблах трав. Живиться насінням і комахами. 3вуки: пісня - короткий мелодійний свист, поклик - різке "тсік" або "тсі".

 

Відмінності від схожих видів: дорослий самець від дорослого самця чорноголової вівсянки відрізняється каштановим "нашийником" і каштановим верхом голови, а в шлюбному оперенні - також чорним горлом. Самка і молодий птах від самки і молодого птаха звичайної і городньої вівсянок - світлою смугою, яка проходить через тім’я, і жовтуватою нижньою щелепою, а від городньої вівсянки - також рудуватими попереком і надхвістям. 

 

На великому малюнку: самець у шлюбному оперенні

На малому малюнку: доросла самка

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla