Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Сайт birdlife.org/Новини/Закон про охорону пралісів підписано

НОВИНИ ОРГАНІЗАЦІЇ

31
08
2017

 

 

Закон про охорону пралісів підписано

 

Президент Петро Порошенко підписав Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат (№4480). Закон забороняє рубки лісу в пралісах, вводить адміністративну відповідальність за знищення та пошкодження пралісів.

 

Закон також вводить термін "праліси" в українське законодавство. Ст. 7 Протоколу про стале управління лісами до Карпатської конвенції визначає праліси як "природні ліси, які не зазнали безпосереднього впливу людської діяльності людини в ході свого розвитку".

 

Документ пройшов складний шлях від розроблення до підписання. Над ним працювали громадські природоохоронні організації разом із народними депутатами Ігорем Луценком, Остапом Єднаком та Наталією Новак та інші. Підписантами законопроекту стали 13 народних депутатів України.

 

У грудні 2016 року в Верховній Раді України пройшла фотовиставка на підтримку закону, організована в рамках проекту "Збереження карпатських пралісів" за активної участі народних депутатів України і Міністерства екології та природних ресурсів України. Прийняттю документу також сприяли Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, співачка та громадські діячка Руслана.

 

Закон спрямовано на охорону української частини об’єкта Міжнародної спадщини ЮНЕСКО "Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи", виконанню Карпатської конвенції та Всеєвропейської стратегії збереження біологічного і ландшафтного різноманіття.

 

Українське товариство охорони птахів висловлює щиру вдячність народним депутатам, Міністерству екології та природних ресурсів України, Руслані Лижичко, громадським організаціям та громадянам за підтримку цієї ініціативи.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla