Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Л/Ластівка міська

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Серпокрилець чорний

 

 

Ластівка міська

Воронок. House Martin

 

Латинська назва

Delichon urbica

 

Родина
Ластівкові (Hirundinidae)

 

Загальний опис 

Маса тіла: 15-21 г, довжина тіла: близько 13 см.

Дорослий птах зверху чорний, із синім металічним полиском; поперек, надхвістя і низ тулуба білі; махові пера зверху чорні; спід крил сіруватий; хвіст чорно-бурий, вирізаний; дзьоб чорний; ноги вкриті білим дрібним пір’ям. Молодий птах у цілому схожий на дорослого, але без металічного полиску, з бурим відтінком на верхній частині тіла і білою облямівкою на махових перах.

 

Статус в Україні

Гніздовий, перелітпий. Трапляється на всій території. Середовище існування: населені пункти, гірські скелясті місцевості Криму.

 

Поведінка

Політ легкий, швидкий, маневровий; гнізда будує з розмоклого ґрунту, закритого типу – схожі на кулю, з вузьким отвором, влаштовуючи Їх під карнизами різних споруд; гніздиться переважно колоніями. 3вуки: дзвінке щебетливе "цір-цір".

 

Відмінності від схожих видів: від решти видів ластівок відрізняється білими попереком і надхвістям, зокрема від берегової і сільської ластівок – також цілком білим низом, включаючи горло і передню частину шиї.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla