Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Л/Ластівка сільська

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Ластівка даурська

 

 

Ластівка сільська

Деревенская ласточка. Swallow

 

Латинська назва

Hirundo rustica

 

Родина
Ластівкові (Hirundinidae)
 

Загальний опис

Маса тіла: 16-25 г, довжина тіла: близько 20 см.

Дорослий самець зверху чорний, з інтенсивним синім металічним полиском; лоб і горло червонувато-руді; на волі чорний "нашийник"; решта оперення низу біла, з кремовим відтінком; махові пера чорні, з полиском; хвіст чорний, вилоподібний, стернові пера з білими плямами; дзьоб і ноги чорні. У дорослої самки, яка в цілому схожа на дорослого самця, крайні стернові пера коротші. Молодий птах зі слабким металічним полиском; лоб і горло вохристо-руді; на чорному "нашийнику" іржастий відтінок; хвіст коротший, злегка вилоподібний.

 

Статус в Україні

Гніздовий, перелітний. Трапляється на всій території. Середовище існування: гніздиться під покрівлею або всередині житлових будинків та в інших спорудах, зрідка в щілинах скельних утворень.

 

Поведінка

Політ швидкий, маневровий; за деяких погодних умов літає біля самої землі, воду може пити з поверхні водойм на льоту, полюбляє сидіти на дротах електроліній. Гніздо чашоподібної форми виліплює з розмоклого ґрунту, гніздиться як поодинокими парама, так і групами. У періоди міграцій тримається здебільшого зграями. 3вуки: дзвінке "цвіт-цвіт", шлюбна пісня – мелодійне щебетання.

 

Відмінності від схожих видів: від даурської ластівки відрізняється однотонним чорним забарвленням верху, включаючи поперек, та білими плямами на стернових перах. 

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla