Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи/Л/Лебідь малий

ПТАХИ УКРАЇНИ

 

Подібні види:

 

   Лебідь-кликун

 

 

Лебідь малий

Малый лебедь. Bewick’s Swan

 

Латинська назва

Cygnus bewickii 

 

Родина
Качкові (Anatidae)
 

Загальний опис

Маса тіла: 4,5-8,2 кг, довжина тіла: 115-127 см, розмах крил: 180-211 см.

Дорослий птах білий; основа дзьоба жовта, кінцева частина чорна, межа між кольорами проходить майже під прямим кутом; ноги чорні. Молодий птах сіруватий, голова і шия темніші; дзьоб жовтувато-бурий або червонувато-бурий; повністю білого оперення набуває на третьому році життя.

 

Статус в Україні

Залітний. У періоди міграцій може траплятися на більшій частині території країни; інколи зимує біля узбережжя Азовського і Чорного морів. Середовище існування: різнотипні водойми. Рідкісний, занесений до Червоної книги України.

 

Поведінка

Сидячи на воді, шию тримає вертикально. Як правило, утворює невеликі зграї. Звуки: голос подібний до голосу лебедя-кликуна, але вищий за тональністю і дзвінкіший.

 

Відмінності від схожих видів: від лебедя-кликуна відрізняється меншими розмірами та дещо коротшою шиєю, а дорослий птах від дорослого цього виду – також формою жовтої плями на дзьобі.

Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla