Хто ми

Громадська природоохоронна організація, що активно займається охороною рідкісних і зникаючих видів птахів і їхніх природних середовищ існування. Партнер BirdLife International в Україні.

Слідкуй за нами
Facebook
Twitter
Vkontakte
 
Головна/Птахи по родинах

ПТАХИ УКРАЇНИ

2  >

 

Галка

Невеликий, чорний птах із характерним сіруватим забарвленням задньої частини голови. Від інших воронових вирізняється світло-сірими очима. Самці й самки забарвлені однаково.

 

Галка альпійська

Цей птах обирає для мешкання гірську, скельну місцевість. У нас трапляється рідко. Окремих особин спостерігали в Карпах у Чернівецькій області.

 

Горіхівка

Птах менший від галки з видовженим дзьобом. Мешкає переважно в хвойних лісах. У деякі роки трапляються інвазії горіхівок, тоді їх можна зустріти навіть у великих індустріальних містах.

 

Грак

Завбільшки як ворона сіра, але має суцільно чорне оперення з пурпурово-синім металічним полиском. Дорослого птаха вирізняє оголена ділянка білувато-сірої шкіри при основі дзьоба. Крім того, граки колоніальні птахи, тому на відміну від ворони, їх украй рідко побачиш поодинці.

 

Ворона сіра

Має приблизно такі ж форму й розміри тіла, як грак, утім ворону сіру легко розпізнати за двоколірним забарвленням оперення: тіло - брудно-сіре, тоді як крила, хвіст, голова і нагрудник - чорні. Також це один із найрозумніших птахів, який здатен швидко й ефективно пристосовуватися до різноманітних умов інснування.

 

Ворона чорна

Близька родичка ворони сірої, яких донедавна вважали одним видом. Існує дві основні популяції ворони чорної в світі: одна поширена на більшій частині Азії, друга – населяє Західну Європу. В Україні цей вид може вкрай рідко траплятися на заході.

 

Сойка

Найбарвистіший представник родини Воронових. Загалом, досить звичайний птах різних типів лісу, старих парків. Є своєрідним "сторожем" лісу, який завжди попереджає про появу людини. Також сприяє розмноженню дубів, адже щоосені зариває в ґрунт великі запаси жолудів.

2  >
Приєднуйся!
Copyrights © 2017 ТОП
Розроблено на CMS Webolla