← Всі проекти

Відновлення стада бізонів у природному заповіднику «Єланецький степ»Українське товариство охорони птахів спільно з природним заповідником «Єланецький степ» за партнерської підтримки Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU Bundesverband) і фінансової підтримки Tierpark Berlin і Zoo Berlin впроваджує природоохоронний проєкт, спрямований на відновлення життєздатності стада бізонів у вольєрі  природного заповідника «Єланецький степ». 

MAX_0020.JPG
Аерозйомка вольєру. Фото: ТОП
MAX_0019.jpg
Аерозйомка вольєру. Фото: ТОП

Проєкт розпочато в рамках підписаного 17 листопада 2022 року Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Товариством і ПЗ «Єланецький степ». Сторони, зокрема, домовилися впроваджувати науково обґрунтовані підходи до режимів збереження та менеджменту степових, водно-болотних та інших екосистем для запобігання їх змінам під впливом антропогенних чинників. 

Проєктом передбачене відновлення зруйнованого внаслідок бойових дій вольєру для бізонів площею 70 га, придбання і встановлення посту для служби охорони вольєру, придбання та перевезення двох самців бізонів для випуску у відновлений вольєр задля поліпшення генетичної структури стада. Також плануємо налагодити моніторинг за стадом бізонів, який розпочнеться протягом проєктного періоду та триватиме й надалі. У довгостроковій перспективі заплановано налагодити обмін бізонами з покрашеним потенціалом із Біосферного заповідника «Асканія-Нова» для поліпшення їх життєздатності.

GRANTMAKER_Page.jpg

Природний заповідник «Єланецький степ» — природоохоронна територія в Миколаївській області. Заповідник створено для збереження та відтворення степових природних комплексів Правобережної України. З 1970-х років тут існувала огороджена ділянка степу, де в напіввільному стані утримували бізонів, куланів, оленів плямистих і муфлонів.

← Всі проекти