← Всі новини

100 років BirdLife International


28 листопада 2022

Організація була заснована в Британії в червні 1922 року, спільнотою, яку об'єднувала пристрасть до птахів та розуміння необхідності скоординованих міжнародних дій щодо різних загроз, з якими стикаються птахи. Так була заснована Міжнародна рада охорони птахів, а зараз BirdLife International.

Українське товариство охорони птахів (ТОП) - BirdLife Ukraine - партнер міжнародної організації, представник в Україні. Глобальна сім'я BirdLife International нараховує понад 115 національних партнерів, що охоплюють всі континенти, природні ландшафти й водні ресурси.

BirdLife є офіційним науковим джерелом інформації про птахів для міжнародного Червоного списку (IUCN Red List). Також міжнародна природоохоронна спільнота визначила та задокументувала понад 13 000 важливих територій для птахів і біорізноманіття (IBA - Important Birds Area) які є місцями глобального значення для збереження птахів та, створивши практичні інструменти, для збереження і ширшого комплексного підходу до охорони та сталого використання природного середовища. IBA дослідження в Україні та план заходів для захисту важливих територій багато років впроваджує ТОП.  

BirdLife family.jpg
BirdLife International сім'я

З 11 по 16 вересня відбувся Всесвітній конгрес BirdLife100. Це історичний момент, який об'єднав для спільної роботи природоохоронців та відомих захисників довкілля з усього світу. 

З початку повномасштабної війни в Україні BirdLife International підтримує нашу організацію всіма можливими засобами від інформаційного супроводу до надання прихистку співробітникам і волонтерам ТОП. На жаль, за різних обставин на конгресі особисто не були присутні представники нашої організації. Та обговорення ситуації в Україні, а головне відновлення постраждалої від війни природи стало однією з тем міжнародної зустрічі. 

Було створене відео про нашу організацію й міжнародну підтримку сім’ї BirdLife International. 

Дивіться 10-хвилинний ролик на офіційному каналі  BirdLife International тут (доступні українські субтитри). 

Також на офіційному сайті BirdLife International ще наприкінці лютого вийшов матеріал «Чому ми підтримуємо Україну».

 

Starogutska chastyna_Andiy Miskov_1.JPG
Сичик-горобец. ІВА території України - НПП «Деснянсько-Старогутський». Автор: Андрій Міськов
Коловодник звичайний.JPG
Коловодник звичайний. ІВА території України- Коротченкіські луки

← Всі новини