Анатолій Іванович Корзюков - визначний одеський вчений-орнітолог, голова Ради Українського товариства охорони птахів. Некролог


Відомий одеський вчений-орнітолог Анатолій Іванович Корзюков, який зробив значний важливий внесок в сучасну українську орнітологію пішов з життя.

Анатолій Іванович, кандидат біологічних наук, був головою Ради Українського товариства охорони птахів; засновником та президент Азово-Чорноморської орнітологічної групи; викладачем кафедри зоології Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова; організатором наукових нарад, конференцій і форумів всеукраїнського і світового рівня, координатором цілої низки міжнародних програм. 

Визначному орнітологу належать багаторічні наукові дослідження на острові Зміїний, де вивчалася міграція птахів та вирішувалися питання захисту літаків від зіткнень із пернатими. Саме під час цих досліджень Анатолієм Івановичем були додані до реєстру української орнітофауни нові види, такі як зозуля чубата, ластівка даурська та інші, які раніше не були зафіксовані на території нашої країни. Зустрічі з деякими рідкісними мігрантами птахів в акваторії Чорного моря, перша реєстрація фламінго рожевого в Одеській області – лише мала частина наукової діяльності Анатолія Івановича. Так, зокрема, вивчаючи гніздування дроздів, їм був відмічений дрізд гірський. Подія, яка стала певним відкриттям того часу. 

Любов до птахів фахівця проявилась ще у шкільному віці, коли Анатолій Іванович почав вивчати крилатих. Його перша наукова стаття «Приваблювання i охорона корисних птахiв юннатами мiста Одеси» була опублікована, коли молодому вченому виповнилось 19 років. 

Паралельно з багаторічним навчальним процесом роботи на кафедрі, Анатолій Іванович продовжував активну польову дослідницьку роботу в Причорноморському регіоні. Більше 250 наукових праць присвячені фауністиці, міграції, охороні птахів. Та його діяльність не обмежувалась лише науковою спільнотою. Анатолій Іванович багато спілкувався з громадами, проводячи еколого-просвітницькі заходи, залучаючи до свого захоплення птахами більшу кількість людей. Зустрічі з вченим, спільні птахоспостереження та виступи в медійному полі сприяли формуванню розуміння важливості птахів і збереження їх природного середовища. 

За свій внесок в справу охорони природи він був нагороджений медаллю Італійського інституту охорони природи.

Невтомний дослідник та природоохороноць - таким Анатолій Іванович Корзюков назавжди залишається для нас і колег. Вічна пам'ять!