← Всі новини

Допомога Товариства в організації першого в Україні кільцювання фламінго


28 вересня 2023

Вперше в Україні зафіксоване гніздування великої колонії фламінго рожевого й появи 192 пташенят. 

ART_6086.JPG
Колонія фламінго. Фото: Роман Яремчук

Навесні 2023 року на території парку «Тузлівські лимани» з’явилася колонія фламінго небачених розмірів для регіону - близько 570 птахів. Згодом птахи облаштувались для гніздування. Через фактор неспокою фламінго кілька разів змінювали своє розташування та все ж таки змогли загніздитися. 

Провідні орнітологи, користуючись рідкісним фактом гніздування, вирішили провести кільцювання молодих фламінго, які з’явились на світ в Україні. 

Мічення пташенят потребувало певного облаштування території лиману, де підростають яскраві птахи. Українське товариство охорони птахів за сприяння NABU (Союз охорони природи і біорізноманіття Німеччини) допомогли парку «Тузлівські лимани» з будівництвом тимчасового двосекційного вольєрного комплексу для перетримки і кільцювання фламінго, забезпечивши необхідним для його створення. 

Так 18 пташенят, які поки не виросли до «фірмового» кольору, отримали українські кільця з номерами від UA01 до UA18, а також пройшли низку необхідних наукових замірів від визначення ваги до проб на паразитів. 

Це перший досвід кільцювання фламінго в Україні, який став кроком у відпрацюванні методики для проведення такої науково-практичної діяльності.

IMG_4880.JPG
Під час кільцювання фламінго на лимані. Фото: ТОП
IMG_4822.JPG
Під час кільцювання фламінго на лимані. Фото: ТОП

До 2017 року фламінго в Україні вважався рідкісним залітним видом. Тоді вперше зафіксували гніздування рожевого птаха на Херсонщині. Невеликі зграї фламінго, їх заліт відмічали у 2020 році на території Одеської та Миколаївської областей.

IMG_4889.JPG
Пташенята фламінго під час кільцювання. Фото: ТОП
IMG_4939.JPG
Фламінго з кільцем UA02. Фото: ТОП

Завдяки кільцюванню можна дослідити місця зимівлі українських фламінго, подальші шляхи їх міграцій та гніздування. 

Під час повномасштабної війни, яка триває в нашій країні, й пов’язаних з цим додатковими факторами турбування диких тварин, гніздування фламінго на Одещині – важлива подія, яка привернула увагу як фахівців, так і любителів природи, а також слугуватиме додатковим поштовхом для вітчизняних  орнітологів у наукових дослідженнях цього виду.

IMG_5017.JPG
Закільцьовані пташеня фламінго рушають у дику природу. Фото: ТОП

← Всі новини