← Всі новини

Інтерв'ю директора Українського товариства охорони птахів для італійського видання Lipu magazine


8 вересня 2022

Наші колеги та партнер BirdLife International Ліга охорони птахів Італії (Lega Italiana Protezione Uccelli, LIPU) у своєму часописі опублікували інтерв'ю з директором Українського товариства охорони птахів Олегом Дудкіним. Головне питання, яке турбує міжнародну природоохоронну спільноту чи можлива природоохорона діяльність в умовах війни.

Lipu magazine.png
Зображення статті з Lipu magazine

Викладаємо переклад фрагмента інтерв'ю:

Який основний природоохоронний проєкт на цей момент у Товариства?

- Впроваджуємо проєкт з відновлення гідрологічного режиму водойми в північно-західній частині України (Рівненська обл.). Його реалізація забезпечить збереження водних ресурсів регіону, зниження пожежної небезпеки, збереження природних середовищ існування, видів птахів та інших тварин регіону Прип’ятського Полісся. Це водно-болотні угіддя та ліси, які є ключовими територіями для існування рідкісної орнітофауни, але також виконують важливу функцію стримування наступу агресора, як недоступні або важкодоступні території.

Як війна вплинула на середовища існування та види птахів?

- У північно-східних, східних і південних областях бомбардування та мінування територій призвели до знищення значних територій проживання. Вплив на птахів відображається у їх високому турбуванні та зменшенні місць гніздування через руйнування територій. Найцінніші орнітологічні об’єкти України зосереджені на півдні, в Азово-Чорноморському регіоні (Одеса, Миколаїв, Херсон, південь Запорізької та Донецької областей). Тут десятки тисяч колоніальних водних і болотних птахів, островів і прибережних очеретів, а також міграційні коридори переміщень птахів.

Як міжнародна спільнота BirdLife може бути корисною?

- Щира турбота майже всіх партнерів нашої всесвітньої асоціації дуже зворушує. Особливо хотілося б підкреслити підтримку з боку глобальних і регіональних секретарів BirdLife, а також наших європейських партнерів  NABU, VBN, OTOP, LIPU, з ними у нас давня дружба і ми працюємо над спільними проєктами.

← Всі новини