Наші колеги та партнери BirdLife International - Ліга захисту птахів Італії (Lega Italiana Protezione Uccelli (LIPU)) у своєму часописі опублікували інтерв'ю з директором Українського товариства охорони птахів Олегом Дудкіним. Головне питання, яке турбує міжнародну природоохоронну спільноту – чи можлива природозахисна діяльність в умовах війни.

Викладаємо переклад уривку інтерв'ю:
"Який основний природоохоронний проєкт на даний момент у Товариства?
- Виконується проєкт по відновленню гідрологічного режиму водойми в північно-західній частині України (Рівненська область). Його реалізація забезпечить збереження водних ресурсів регіону, зниження пожежної небезпеки, збереження природних середовищ існування, видів птахів та інших тварин регіону Прип’ятського Полісся. Це водно-болотні угіддя та ліси, які є ключовими територіями для існування рідкісної орнітофауни, але також виконують важливу стримуючу функцію для наступу агресора, будучи недоступними або важкодоступними територіями.
Як війна вплинула на середовища існування та види птахів?
- У північно-східних, східних та південних областях бомбардування та мінування територій призвели до знищення значних територій проживання. Вплив на птахів відображається в їхньому високому турбуванні та зменшенні місць гніздування через руйнування території. Найцінніші орнітологічні об’єкти України зосереджені на півдні, в Азово-Чорноморському регіоні (Одеса, Миколаїв, Херсон, південь Запорізької та Донецької областей). Тут десятки тисяч колоніальних водних і болотних птахів островів і прибережних очеретів, а також міграційні коридори переміщень птахів .
Як міжнародні спільнота BirdLife може бути корисною?
- Щира турбота майже всіх партнерів нашої всесвітньої асоціації дуже зворушлива. Особливо хотілося б підкреслити підтримку з боку глобальних та регіональних секретарів BirdLife, а також наших європейських партнерів NABU, VBN, OTOP, LIPU, з ними у нас давня дружба і ми працюємо над спільними проєктами."