← Всі новини

Моніторинг штучних гніздівель для сипухи в Закарпатті


9 липня 2024

Протягом червня відбувся моніторинг гніздування сипухи у розміщених гніздових скриньках для сови на територіях Берегівського і Мукачівського районів Закарпатської області

Совенята сипухи в одній з гніздових скриньок Закарпаття

Отримані результати свідчать про гарну динаміку заселення сипухою гніздових скриньок. В ході моніторингу вдалося перевірити 43 будиночки сови, в яких більше ніж в половині є господарі-сипухи. Біля 37% скриньок заселено вперше, що констатує досягнення зростання кількості гніздуючих сов.  За попередніми даними протягом весни-літа 2024 року близько 80 совенят підростають в штучних гніздівлях. 

Ми щиро вдячні господарям регіону, які підтримали природоохоронний проєкт, погодивши розміщення штучних гніздових скриньок у своїй власності – на горищах, під дахами сінників, загинів, хлівів. 

В свою чергу збільшення чисельності сови-сипухи допомагатиме місцевим хазяйствам в боротьбі з мишоподібними гризунами, вправно контролюючи їхню кількість. 

Совенята сипухи в одній з гніздових скриньок Закарпаття
Штучна гніздова скринька з совенятами і кладкою

З 2021 року на території Закарпатської області впроваджується природоохоронний проєкт зі сприяння збереженню сипухи.  В першій рік реалізації проєкту було встановлено 50 штучних гніздових скриньок для сови на територіях Берегівського і Мукачівського районів. 

Проєкт реалізує ГО «Українське товариство охорони птахів» за сприяння Nature and Biodiversity Conservation Union (NABU).

Сторінка проєкту в Facebook

← Всі новини