← Всі новини

Німецькі партнери підтримують природоохоронні ініціативи ТОП


12 червня 2024

У ці дні в Берліні проходить Конференція з відновлення України — Ukraine Recovery Conference. Захід об’єднав лідерів урядів, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства з різних країн. Упродовж двох днів Німеччина та Україна спільно проводять конференцію під слоганом: «Об’єднані у захисті. Об’єднані у відновленні. Сильніші разом».

Особливу підтримку Українському товариству охорони птахів надає Союз охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU). NABU — найстаріша та найбільша природоохоронна організація Німеччини, яка налічує понад 900 тисяч членів. Основними напрямами міжнародної роботи NABU є захист клімату та збереження біорізноманіття, зокрема реалізація ініціатив, які покращують умови життя місцевого населення та сприяють сталому розвитку.

Моніторинг підорлика великого. Рівненський ПЗ. Фото: М. Франчук

Завдяки підтримці NABU, Товариство третій рік поспіль успішно відновлює популяцію сипухи в Україні: ми охороняємо наявні місця гніздування та встановили понад 50 нових штучних гніздівель для цих птахів. Важливою частиною проєкту є залучення громадськості, зокрема через онлайн-трансляцію з кількох гнізд сипухи на Закарпатті.

Допомога німецьких партнерів також дозволила нам не призупиняти роботу з відновлення поліських водно-болотних угідь. У березні 2023 року, після відновлення гідрологічного режиму водосховища на річці Безіменна поблизу села Березне (НПП «Пуща Радзивіла», Рівненська обл.), було зариблено водойму 1,4 тоннами малька коропа. Це відновлення повернуло водоймі важливі екологічні функції, сприяючи розвитку водної фауни, рекреації та риболовлі, а також покращенню соціальних умов життя місцевих мешканців.

Другий рік поспіль організація, спільно з NABU, проводить обліки лелеки білого в Україні. Цьогоріч NABU підтримує наші заходи в рамках VIII Міжнародного обліку цього виду.

З 2022 року Товариство впроваджує проєкт з відновлення стада бізонів у природному заповіднику «Єланецький степ». У рамках проєкту було відновлено вольєр для бізонів площею 70 га, що був зруйнованій унаслідок бойових дій, встановлено пост для служби охорони, а також придбано та перевезено двох самців бізонів для поліпшення генетичної структури стада.

Моніторинг сипухи. Закарпаття. Фото: Є. Петрова

Влітку 2022 року вдалося продовжити моніторинг підорлика великого на території Рівненського природного заповідника, що дозволило оцінити стан заселення гнізд та успішність гніздування виду. З фінансуванням цих заходив нам також допомогли партнери з NABU.

У 2022 році завершено спільний проєкт відновлення Закарпатських торфовищ, зокрема унікального високогірного болота «Чорне багно» на території НПП «Зачарований край», що дозволило збільшити площу болота на третину.

Торік за підтримки NABU вдалося допомогти НПП «Тузлівські лимани» з будівництвом тимчасового вольєрного комплексу для кільцювання фламінго, що стало першим досвідом кільцювання цих птахів в Україні.

Не менш важливою є постійна підтримка життєдіяльності Секретаріату ТОП, яку NABU надає вже третій рік поспіль. 

У наших спільних планах на майбутнє великий міжнародний проєкт з охорони очеретянки прудкої та діяльність з реінтродукції дрохви на півдні Україні.

Ми щиро вдячні нашим німецьким партнерам за їхню вагому підтримку та спільну роботу над цими важливими проєктами. Їхній внесок є неоціненним для збереження біорізноманіття та поліпшення стану природних середовищ в Україні. 

← Всі новини