Цього року проєкт розширив свої географічні межі. Приваблення сипухи та підтримка гніздування проводитиметься в трьох нових областях – Львівській, Волинській та Одеській, де історично сова гніздилася або періодично зустрічається
Протягом червня-липня в Одеській області вже встановлено перші 17 гніздових скриньок для сипухи. Серед місць розміщення території національних природних парків «Тузлівські лимани» і Нижньодністровський, смт Маяки і Вилковке, інші населені пункти. Спеціально розроблені домівки для сови допоможуть птахам знайти безпечні місця для гніздування, що є важливим кроком у збереженні цього виду.
Молоді сипухи у першу осінь свого життя (з вересня до листопада) розлітаються на 50-300 км від місця народження у пошуках власних ділянок для оселення. Створення штучних гніздівель для сови на Волині та у Львівські області частково проходитиме на прилеглих прикордонних територіях з Польщею. Так, наприклад, чисельність польської популяції оцінюється в 2500 гніздуючих пар (дані на 2020 рік). У сусідньому з Львівською областю Люблінському воєводстві гніздиться 150-200 пар. Молоді сипухи з Польщі ймовірно щороку залітають на території нашою країни, але не залишаються через відсутність сприятливих умов гніздування. Розширення проєкту на нові області стало можливим завдяки співпраці з місцевими природоохоронними організаціями та підтримці громади. Встановлення гніздових скриньок у Львівській та Волинській областях заплановано на серпень-вересень 2024 року.
Метою ініціативи є створення штучної гніздової бази для сипухи, збереження її популяції та збільшення чисельності виду. Учасники сподіваються, що ці заходи сприятимуть відновленню та стабілізації популяції сипухи в Україні. Проєкт передбачає також моніторинг та наукові дослідження, які допоможуть краще зрозуміти потреби сипух і забезпечити їх належний захист.
Природоохоронні заходи впроваджуються за фінансової підтримки Союзу охорони природи та біорізноманіття Німеччини (NABU).