← Всі новини

Новий невтішний випадок зустрічі беркута з передавачем в Україні


6 лютого 2024

Сигнал з передавача кілька днів фіксувався в одному й тому ж місці на Полтавщині. Тривала зупинка з постійними координатами свідчила про можливі проблеми птаха. Вже вдруге наші партнери з BirdLife Фінляндії  звертаються до нас із таким запитом за останні роки. Про передній випадок читайте тут.

28 січня директор громадської природоохоронної організації «Українське товариство охорони птахів» Олег Дудкін звернувся до Центру порятунку диких тварин з проханням допомоги врятувати беркута рідкісного хижого орла з Червоної книги України, якого з травмованим крилом та у важкому стані через зневоднення і втрату крові знайшли місцеві мешканці Полтавської області. 

Завдяки турботі та наполегливості родини з Полтавщини, їх e-mail до партнерської організації з Фінляндії, вдалося швидко обмінятися контактами і знайтися. 

Врятований беркут у господарському приміщенні полтавчан в

На беркуті була прикріплена радіолокаційна мітка мініатюрний GPS-пристрій на сонячних акумуляторах, а також контактна інформація від BirdLife Фінляндії. 

Мета мічення рідкісного орла важлива відстежування шляху міграції та місця зимівлі беркута. В цьому випадку завдяки передавачу птах був помічений у Фінляндії співробітниками природоохоронної організації. Наші колеги з BirdLife Finland відмітили, що у беркута є проблеми, оскільки до пункту спостереження стали надходити стабільно незмінні координати, а згодом вони отримали повідомлення від наших полтавчан про знайденого травмованого птаха. 

Рентген травмованого крила беркута

Операція порятунку рідкісного в Україні хижого птаха відбулася без затримок. З уточненими даними про місце знаходження, в той самий час був організований експедиційний виїзд на спеціалізованому автомобілі швидкої ветеринарної допомоги від Центру порятунку диких тварин. 

Вже під ранок 29 січня беркута доставили в Центр, де розпочали боротьбу за його життя. 

Діагностика показала перелом крила та інші проблеми з організмом птаха, які, очевидно, і знесилили беркута. 

Ми сподіваємося, що хижого птаха з Фінляндії вдасться врятувати й повернути у дику природу!

← Всі новини