← Всі новини

ПЕРША ГНІЗДОВА СКРИНЬКА ДЛЯ СИПУХИ У ВІДКРИТОМУ ПРИРОДНОМУ ПРОСТОРІ


18 липня 2023

Це перша штучна гніздова скринька для сипухи встановлена у природному довкіллі відомої заповідної території. Поруч з будиночком для сови будується модульний комфортний оглядовий пункт, який дозволить спостерігати за сипухою, не турбуючи птаха та перебуваючи під час споглядання в зручних умовах. Гніздовий будиночок і спостережний пункт встановлює Українське товариство охорони птахів у рамках природоохоронного проєкту з підтримання гніздової популяції сипухи в Закарпатті. Цими заходами ми прагнемо розвивати культуру птахоспостереження й дбайливого ставлення до дикої природи. 

NIK_1177.JPG
Монтаж гніздової скриньки для сипухи в Долині нарцисів. Фото: С. Канциренко
NIK_1316.JPG
Креслення будинку для птахоспостереження. Фото: С. Канциренко

Скриньку розміщено в Долині нарцисів на території Карпатського біосферного заповідника на трьох метровому стовпі та міцно закріплено. Ділянка відібрана на луці поблизу заростей верболозу та поруч з еколого-просвітницьким центром Карпатського БЗ. Місцевість відкрита для відвідування й не завдаватиме шкоди заповідній території: саме тут немає щільного зростання нарцису, створено стежку для прогулянок. Близькість до освоєної території дасть можливість налагодити відеотрансляцію з гніздової скриньки. 

IMG_4202.JPG
Сипуха в одній з гніздових скриньок. Фото: С. Канциренко
NIK_1332.JPG
Долина нарцисів, Карпатський біосферний заповідник. Фото: С. Канциренко

Встановлення штучних гніздівель у відкритому просторі відома світова практика, яка допомагає дуплогніздим видам птахів знаходити собі місця для гніздування. Щоб привабити сипухи необхідно дотримуватися певних параметрів висоти розміщення, розмірів скриньки та, звичайно, біотопу. Поки що в Україні це не поширена практика.

Поруч з гніздовою скринькою будується приміщення для утримування буйволів водяних. Близьке розташування хліва для худоби приваблюватиме сов, які полюватимуть на гризунів інших мешканців господарської будівлі. Таким чином сови активно впливатимуть на регулювання чисельності гризунів на території долини та поблизу худоби.  

NIK_1410.JPG
Буйволи в Долині нарцисів. Фото: С. Канциренко
NIK_1378.JPG
Долина нарцисів. Фото: С. Канциренко

Очікуємо на завершення всіх будівельних робіт і на новини про відвідини чи заселення гніздової скриньки сипухами. 

Природоохоронні заходи проєкту «Сипуха під захистом громад Закарпаття» впроваджуються за сприяння Nature and Biodiversity Conservation Union (NABU).

← Всі новини