← Всі новини

Підтримка птахів міста


23 квітня 2024

Наприкінці 2023 року ТОП розпочало проєкт, спрямований на підтримку птахів міста протягом усіх сезонів року. Задум нашої ініціативи полягає в тому, щоб допомагати крилатим в різні періоди: підгодівля в холодну пору року, створення штучних місць гніздування навесні та забезпечення водою в спекотний час.

Годівниця в ботанічному саду
Розміщення гніздівель для птахів у ботанічному саду

Основною метою програми є збереження видів тваринного світу та місць їх існування, припинення втрат біологічного різноманіття урбанізованих міських територій шляхом створення та охорони місць гніздування, а також підвищення рівня обізнаності, екологічної свідомості, освіти й розвитку еко-культури громадськості.

Місцем впровадження проєкту став Національний ботанічний сад імені М.М. Гришка НАН України у Києві. Між установами укладено меморандум про взаєморозуміння та співпрацю в рамках ініціативи підтримання та збереження популяцій видів птахів в урбанізованому середовищі та зелених зонах міст, і розпочата діяльність.

Нині в ботсаду розміщено 10 годівниць і 19 штучних гніздівель. Їх можна зустріти на тематичних територіях: сад бузків, Крим, рівнинні ліси України, Карпати тощо. Подбали ми й про виразний зовнішній вигляд конструкцій, які відповідають науковим вимогам для гніздування птахів і мають водночас привабливий стильний дизайн, який привертає увагу відвідувачів ботанічного саду. 

Будиночок для птахів розміщений у ботанічному саду

Окрім практичних заходів плануємо проводити комплексні дослідження з метою розроблення наукових основ підтримки типових і рідкісних видів орнітофауни зелених зон міста. Після гніздового сезону штучні гніздівлі обстежать  на предмет слідів заселеності. А підтримувати їстівні запаси годівничок узимку зможуть усі охочі, які завітають на прогулянку до саду.
Про корисний раціон для птахів можна прочитати у нашій цикавинці тут.

Співпраця з Національним ботанічним садом імені М.М. Гришка триває. Ще кілька важливих етапів проєкту попереду. Та вже зараз мешканці Києва та гості міста можуть побачити зроблені кроки ініціативи. 

← Всі новини