← Всі новини

Природоохоронний семінар «Резервати ОТОП: досвід природоохоронної діяльності неурядової організації»


21 лютого 2023

Зустріч планувалася для працівників установ природно-заповідного фонду і відбулася за ініціативи та підтримки національних природних парків «Слобожанський» та «Тузлівські лимани». Семінар викликав неабиякий інтерес – понад 70 преставників установ ПЗФ України взяли участь у ньому. 

Загальна тема зустрічі – практичний досвід ОТОП та BirdLife Україна щодо впровадження природоохоронних заходів на природно-заповідних територіях Польщі та України. Зокрема, ОТОП представив доповіді щодо збереження оселищ тварин та водно-болотних птахів, раціонального використання ресурсів резерватів  «Бєбжа», «Карсиборська Кепа» та «Бека», управління якими здійснює ОТОП. Доповідачі поділилися досвідом охорони середовищ існування очеретянки прудкої в долині р. Бєбжа, та ареалів куликів та коней у заповідниках «Карсиборській Кепі» та «Беці», збереження середовищ існування водно-болотних птахів шляхом викошування чагарників та очерету, перешкоджання подальшому заростанню території.  Разом з тим, ОТОП за фінансової допомоги ЄС успішно реалізував проєкти з поводження з біомасою, яка виникла в результаті скошування рослинності на цих територіях.

image001.png
Онлайн семінар: спікери та учасники

ОТОП та BirdLife Україна представили результати роботи з волонтерами на природоохороних територіяї та поза ними. Основне завдання волонтерської роботи в рамках ОТОП, так званого ОТОПатруля (OTOPatrol), – патрулювання територією резерватів ОТОП та інформування відвідувачів щодо правил поводження на такій місцевості. Члени ОТОПатруля – волонтери, які набираються серед прихильників діяльності ОТОП та проходять спеціальне навчання в рамках організації.  BirdLifeУкраїна поділився досвідом створення та підтримання волонтерських груп на території Північного Полісся в рамках природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів». Зокрема, було повідомлено про створення волонтерських груп з представників навчальних закладів Полісся (шкіл, гуртків, вишів) для збереження особливо цінних природних ділянок поза межами прирородоохоронних територій України. 

ОТОП також представив свій рерсурс для внесення даних моніторингу представників тваринного світу для науковців, волонтерів та спостерігачів-любителів – Ornitho.pl. Завдання цього порталу – накопичення даних про тварин, особливо птахів, на території Польші, співпраця з науковцями, залучення громадян до моніторингу природи. 

Учасників цікавили насамперед практичні заходи щодо збереження оселищ тварин та птахів на територіях ПЗФ, а також різниця в управлінні  природоохоронними територіями в Україні та Польщі. 

← Всі новини