← Всі новини

Природоохоронці чотирьох країн готують новий проєкт для України


30 травня 2023

Чотиристороння зустріч провідних природоохоронних експертів з Литви (Балтійський форум довкілля), Німеччини (AWTC і Euronatur), Польщі (OTOP, Польське товариство охорони птахів) та України (Українське товариство охорони птахів, Інститут зоології НАН України) відбулася в національному природному парку «Прип’ять-Стохід». Від парку «Прип’ять-Стохід» у зустрічі взяли участь Василь Корця, виконувач обов'язків директора НПП, і Михайло Химин, заступник директора.

DSC01041[1].JPG
Міжнародні експерти в парку "Прип'ять-Стохід". Фото: М. Химин

Головна мета зустрічі розробити спільний проєкт, який поєднає природоохоронні та соціально-економічні складові розвитку НПП «Прип’ять-Стохід» і Любешівської територіальної громади.  

Протягом дводенної зустрічі міжнародні експерти відвідали кілька ділянок природоохоронних територій парку, зустрілися з керівництвом  Любешівської територіальної громади Олегом Кухом і його заступником Володимиром Сергійчуком. 

DSC01062[1].JPG
Міжнародна зустріч. Фото: М. Химин

Завдяки візиту міжнародних представників у супроводі вітчизняних природоохоронців вдалося окреслити важливі напрями для розробки спільного проєкту. Іноземні колеги поділилися власним досвідом роботи з ініціативами, які водночас зберігають природне довкілля та поліпшують добробут, зокрема й економічний, для місцевих громад. Такі напрацювання мають бути адаптовані для нашої країни та почати запроваджуватись.

DSC01042[1].JPG
Територія НПП "Прип'ять-Стохід". Фото: М. Химин

Кожна з присутніх сторін зустрічі візьме на себе певні зобов’язання в новій ініціативі та сприятиме впровадженню всіх заходів. Українське товариство охорони птахів як організатор заходу та природоохоронна організація, що довгий час співпрацює з національним природним парком «Прип’ять-Стохід», координуватиме проєкт в Україні. 

← Всі новини