← Всі новини

ВИДАННЯ АТЛАСУ ГНІЗДОВИХ ПТАХІВ УКРАЇНИ


1 грудня 2022

В Україні відбулась знакова подія у сфері орнітологічної науки. Громадською природоохоронною організацією «Українське товариство охорони птахів», партнером міжнародної асоціації BirdLife International в Україні видано перший національний атлас гніздових птахів (в оригіналі «Атлас гніздових птахів України»). Видання упорядковане за зразком Європейського стандарту «Атласу гніздових птахів Європи». У книзі викладені дані територіального та кількісного розподілу 275 видів птахів, гніздування яких зареєстровано в Україні у період з 2013 по 2020 роки. Матеріалом для видання слугували орнітофауністичні дослідження на усій території України, проведені Українським товариством охорони птахів за участі понад 20  експертів-орнітологів у рамках реалізації української частини проєкту European Bird Census Council з підготовки  видання «Другий Атлас гніздових птахів Європи» (2021).

Снимок2.PNG
Сторінка Атласу
Снимок3.PNG
Сторінка Атласу

Директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін: «Завдяки проведеним широкомасштабним дослідженням, які завершилися виданням Атласу маємо сучасні та упорядковані дані, які демонструють стан і динаміку чисельності  гніздових видів птахів в Україні. У зведених загальних даних європейського Атласу є як негативні тенденції зменшення популяції одного чи іншого виду, зміни ареалу гніздування. Та можемо зазначити й певні позитивні популяційні тренди, в тому числі й для рідкісних видів. Атлас — це безумовно дієвий інструмент для успішної природоохоронної діяльності. Знання про зміни у поширенні видів дають можливість планувати й вдало впроваджувати заходи зі збереження видів і відновлення, відтворення середовища їх існування. Видання українського Атласу — це новий етап розвитку національної орнітології, адже вперше у світ вийшла окрема книга, що зібрала найповніші дані від фахівців зі всієї країни»

Снимок1.PNG
Атлас Гніздових птахів України

Видання «Атласу гніздових птахів України» стало можливим завдяки приватним пожертвам членів Чеського товариства орнітології (партнер BirdLife в Чехії) та фінансовій підтримці Швейцарського орнітологічного інституту.

Збір даних для національного атласу проведено в рамках проєкту European Bird Census Council, ЕВСС (www. ebcc.info) «Другий Атлас гніздових птахів Європи» (European Breeding Bird Atlas 2, EBBA 2) за фінансової підтримки MAVA Foundation. «Другий Атлас гніздових птахів Європи» видано й презентовано широкому загалу в грудні 2020 року. 

IMG_8784.JPG
фото видання
IMG_8791.JPG
фото видання

← Всі новини