← Всі новини

ВИДАННЯ АТЛАСУ ГНІЗДОВИХ ПТАХІВ УКРАЇНИ


1 грудня 2022

В Україні відбулась знакова подія у сфері орнітологічної науки. Громадською природоохоронною організацією «Українське товариство охорони птахів», партнером міжнародної асоціації BirdLife International в Україні видано перший національний атлас гніздових птахів (в оригіналі «Атлас гніздуючих птахів України»). Видання упорядковане за зразком Європейського стандарту «Атласу гніздових птахів Європи». В ньому викладені дані територіального та кількісного розподілу 275 видів птахів, гніздування яких зареєстровано в Україні у період з 2013 по 2020 роки. Матеріалом для видання послугували орнітофауністичні дослідження на усій території України, проведені Українським товариством охорони птахів за участі більше ніж 20  експертів-орнітологів в рамках реалізації української частини проєкту European Bird Census Council з підготовки  видання "Другий Атлас гніздових птахів Європи" (2021).

Снимок2.PNG
Сторінка Атласу
Снимок3.PNG
Сторінка Атласу

Директор Українського товариства охорони птахів Олег Дудкін: "Завдяки проведеним широкомасштабним дослідженням, які завершилися виданням Атласу маємо сучасні та упорядковані дані, які демонструють стан і динаміку чисельності  гніздових видів птахів в Україні. У зведених загальних даних європейського Атласу є як негативні тенденції зменшення популяції одного чи іншого виду, зміни ареалу гніздування. Так, можемо зазначити й певні позитивні популяційні тренди, в тому числі і  рідкісних видів птахів. Атлас – це безумовно дієвий  інструмент для успішної природоохоронної діяльності. Знання про зміни у поширення видів дають можливість планувати і вдало впроваджувати заходи зі збереження видів і відновлення, відтворення середовища їх існування. Видання українського Атласу – це новий етап розвитку національної орнітології, адже вперше вийшла в світ окрема книга, яка зібрала найповніші дані від фахівців зі всієї країни". 

Снимок1.PNG
Атлас Гніздових птахів України

Видання "Атлас гніздових птахів України" стало можливим завдяки  фінансовій підтримці приватними пожертвами членів Чеського товариства орнітології (партнер BirdLife в Чехії) та Швейцарським орнітологічним інститутом.

Збір даних для національного атласу був проведений в рамках проєкту European Bird Census Council, ЕВСС (www. ebcc.info) «Другий Атлас гніздових птахів Європи» (European Breeding Bird Atlas 2, EBBA 2) за фінансової підтримки MAVA Foundation. «Другий Атлас гніздових птахів Європи» був виданий і презентований широкому загалу в грудні 2020 року. 

IMG_8784.JPG
фото видання
IMG_8791.JPG
фото видання

← Всі новини