← Всі новини

Відеоспостереження за сім’єю сипухи 2024


6 березня 2024

У партнерстві з Союзом охорони природи і біорізноманіття Німеччини (NABU) ми продовжуємо природоохоронний проєкт зі збереження сипухи.  

З 2022 року налагоджене відеоспостереження в одній з гніздових скриньок, яка розташована в с. Бакта Закарпатської області. 

Веб-камери встановлені на горищі приватної садиби, де була облаштована штучна гніздівля. Ще кілька років тому сипухи також влаштовували домівку під карнизом даху цієї будівлі, але пташенята постійно випадали з гнізда. Тож встановлення будиночка в рамках проєкту розв'язало питання безпеки для потомства.

Зовнішня камера спостереження за сипухою
Зовнішня камера спостереження за сипухою

Триває новий гніздовий сезон і вже розпочато трансляції 2024 року. Спостерігати за сім’єю сипухи можна тут або на нашому YouTube каналі

Зовнішня камера

Онлайн-трансляція зі штучної гніздівлі сипухи — один з інструментів екопросвітницької діяльності. Спостереження за життям сови в її природному середовищі безпечне для птаха та цікаве для широкої громади. Можна бачити як у сипухи поступово з’являється кладка, як самець дбає про самку до появи пташенят, як підростають молоді сипухи. Також це цінна інформація для орнітологів, яка допомагає досліджувати сову. 

Внутрішня камера

Детальніше про проєкт можна прочитати тут.

← Всі новини