← Всі новини

Відновлення стада бізонів у природному заповіднику «Єланецький степ»


19 грудня 2022

Українське товариство охорони птахів (ТОП) спільно з природним заповідником «Єланецький степ» за партнерської підтримки Союзу охорони природи та біорізноманітності Німеччини (NABU Bundesverband) та за фінансової підтримки Tierpark Berlin і  Zoo Berlin розпочало реалізацію природоохоронного проєкту спрямованого на відновлення життєздатності стада бізонів у вольєрі  природного заповідника «Єланецький степ». 

бізон.jpg
Фрагмент пошкодженої огорожі вольєру
1.jpg
Самець бізона, відібраний для переселення

Проєкт впроваджується в рамках підписаного 17 листопада 2022 року Меморандуму  про взаєморозуміння та співпрацю між ТОП і ПЗ «Єланецький степ». Зокрема сторони домовились впроваджувати науково обґрунтовані підходи до режимів збереження та менеджменту степових, водно-болотних та інших екосистем для запобігання їхніх змін під впливом антропогенних факторів. 

Передбачається відновлення зруйнованого внаслідок бойових дій вольєру для бізонів площею 70 га., придбання і встановлення посту для служби охорони вольєру, придбання та перевезення 2 самців бізонів для випуску у відновлений вольєр задля покращення генетичної структури стада. Також планується налагодження моніторингу за стадом бізонів, який розпочнеться протягом проєктного періоду та триватиме й у подальшому. У довгостроковій перспективі намічено налагодити обмін бізонами з покрашеним потенціалом з  бізонів Біосферного заповідника «Асканія-Нова» для покрашення їх життєздатності.

За короткий проміжок часу з початку проєкту зроблені перші важливі кроки: відібрані самці бізонів для подальшого транспортування і випуску у вольєр заповідника, досягнута домовленість з  фахівцем для ретельного обстеження і відновлення частково пошкодженого вольєру, розроблено проєктний ескіз посту для служби охорони вольєру, розпочато підготовку наукового обґрунтування  щодо приведення чисельності бізона американського до її оптимального значення пасовищного навантаження.

← Всі новини