Українське товариство охорони птахів за підтримки інноваційної компанії Materialise (Бельгія) реалізує проєкт із відновлення торфовищ – важливого та зникаючого біотопу.
Перший природоохоронний захід у межах програми відновлення проводиться на території природного заповідника «Древлянський», що в Українському Поліссі. Окрім робіт із повернення гідрологічного балансу торфовища, проєкт має на меті розробку першої в Україні методології розрахунку вуглецевого кредиту.


До реалізації ініціативи також залучено бельгійську природоохоронну громадську організацію Natuurpunt, яка має значний досвід у сфері управління заповідними територіями, природоохоронної політики, освіти та досліджень.
Проєкт триватиме протягом 2025 року. Територія відновлення площею 285 га розташована в заплаві річки Звіздаль, що в Коростенському районі Житомирської області. Зві́здаль — притока р. Ужа, басейн Дніпра.
Після відновлення водного режиму буде запроваджено моніторинг ефективності вжитих заходів, а також розроблено методику розрахунку вуглецевих кредитів.
Надалі ми плануємо продовжити роботу цього напрямку, відновлюючи важливий біотоп і підтримуючи стале управління земельними ресурсами.

Торфовища є однією з найважливіших екосистем планети. Вони утримують вологу, що сприяє боротьбі зі змінами клімату, слугують середовищем існування рідкісних видів флори і фауни, виконують функцію природного фільтру прісної води, а також є природним бар’єром від деградації земель. Вологі торфовища є ключовим елементом для сталого розвитку та збереження біорізноманіття.
Вуглецеві кредити ("carbon credits") – це спеціальні електронні активи, які засвідчують дозвіл на викиди або підтверджують скорочення викидів парникових газів у певному обсязі.